Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2020-01-27

Imieniny: Anieli, Juliana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 236096
  • Do końca roku: 339 dni
  • Do wakacji: 151 dni

Jesteś tutaj: Start / Organizacja szkoły

Artykuły

Apel z okazji Święta Niepodległości

2014-11-17

10 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, przygotowany przez panią Annę  Adamczyk i  panią Danutę Żychowicz. Uczniowie klasy piątej i szóstej  w przystępny i obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918. Dzięki nim uczniowie kl. 0 – VI, rodzice  i zaproszeni goście mogli na chwilę przenieść się do tamtych historycznych chwil, wysłuchać pieśni patriotycznych. Wszyscy byli pod wrażeniem występu młodych artystów oraz  pięknej dekoracji. Fotoreporter Irena Sławińska

Czytaj więcej o: Apel z okazji Święta Niepodległości

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka

2014-11-18

Dzień Czapki Św. Mikołaja

2015-01-18

5.12.2014 – Dzień Czapki Św. Mikołaja

5 grudnia w naszej szkole obchodzono Dzień Czapki św. Mikołaja. Wielu uczniów przyszło w pięknych czerwonych czapkach a nasze panie nauczycielki wdzięcznie nosiły dzwoniące rogi reniferów. Uwieczniono to na pamiątkowych zdjęciach.

Fotoreporter Irena Sławińska

Czytaj więcej o: Dzień Czapki Św. Mikołaja

Jasełka

2015-01-18

17.12.2014 – Jasełka w naszej szkole.

 

Dla  Polaków Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością             i miłością. To nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

W nastrój Bożego Narodzenia społeczność szkolną  i gości wprowadzili uczniowie klasy III,   którzy  przebrani za Józefa i Maryję, pasterzy, króli  i aniołki, tworzyli żywą atmosferę żłóbka. Najmłodsi recytowali wiersze, przeplatane kolędami w wykonami  uczniów z  klas IV - VI pod opieką pań : Anny Adamczyk i Zenony Libura. 
Po części artystycznej, dyrektor Małgorzata Zając  podziękowała młodym artystom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji,  złożyła wszystkim zebranym  świąteczne ?oraz noworoczne życzenia.

 

Fotoreporter Irena Sławińska

Czytaj więcej o: Jasełka

Wigilia szkolna

2015-01-18

17.12.2014  był w naszej Szkole dniem szczególnie uroczystym.
W podniosłej atmosferze uczestnicy Wigilii Szkolnej złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia i podzielili się opłatkiem. Po ciepłych życzeniach wszyscy spotkali się przy wigilijnym stole i śpiewali kolędy. Dzięki zaangażowaniu pani ze szkolnej kuchni oraz paniom z Rady Rodziców na stole były pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony oraz  pyszne  ciasta. Ta wigilia to były chwile pełne niezwykłej magii, uroku i radości. Wszyscy zapewne będą ją długo pamiętać.

Fotoreporter Irena Sławińska

Czytaj więcej o: Wigilia szkolna


Przejdź do góry