Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2020-01-27

Imieniny: Anieli, Juliana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 236085
  • Do końca roku: 339 dni
  • Do wakacji: 151 dni

Jesteś tutaj: Start / ICIM / ICIM

Internetowe centrum informacji multimedialnej (ICIM)

           W 2008 roku w naszej szkole, w gabinecie historii, powstało Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Nowe centrum jest efektem uczestnictwa placówki w projekcie „Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej” edycja 2007, ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

ICIM wyposażone jest w 4 komputery z profesjonalnym, edukacyjnym oprogramowaniem oraz w urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kopiarka).      

W komputerach oprócz systemów operacyjnych i pakietu Microsoft Office zainstalowano program zabezpieczający przed wyświetlaniem stron internetowych zawierających treści niepożądane.

 

Już od 2008 roku Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy do nauki i pracy zarówno uczniom jak i nauczycielom. Uczniowie poszukują w Internecie informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcjach i poza nimi. Tworzą też własne dokumenty i prezentacje oraz korzystają z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych. Zdobywanie wiedzy tą drogą jest z pewnością ciekawsze, szybsze i efektywniejsze.

       Icim2                                                    Icim3

   Icim1

 

 

 

 


Przejdź do góry