Szkoła Podstawowa im. 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Pogrodziu

Europejski tydzień sportu

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły ponownie przystąpili do akcji ,,Europejski Tydzień Sportu”, która promuje  aktywność fizyczną . W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Teście Coopera.

W czasie 12 minut biegu najdłuższy odcinek wśród dziewcząt pokonała Oliwia Szczygło (2600metrów), a wśród chłopców Nikodem Kaliszewski (3100metrów).

Bardzo dobre wyniki w swoich kategoriach uzyskali również: Nikola Kaliszewska, Arleta Natkaniec, Amelia Sulińska, Kinga Szczygło, Michał Juchniewicz, Igor Szczygło, Alan Modzelewski, Jakub Chęciek, Michał Pakulski, Karol Ławniczek i Kamil Wierzbicki.

Gratulujemy osiągniętych wyników.

Również w tym tygodniu, dnia 27.09.2019r. uczniowie klasy VI wraz z rodzicami i wychowawczynią aktywnie spędzili piątkowe popołudnie w stanicy wodnej w Nadbrzeżu. Młodzież pływała rowerami wodnymi po Zalewie Wiślanym, brała udział w zabawach integracyjnych i rozegrała mecz w piłkę siatkową . Spotkanie zakończyło się wieczorem , wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Europejski Tydzień Sportu spędziliśmy na sportowo.