Poniedziałek, 2020-01-27

Imieniny: Anieli, Juliana

„Każdy przybył z jakiegoś miejsca”

"Każdy przybył z jakiegoś miejsca. Droga ku niepodległości pierwszych osadników na Pomorzu", to tytuł zajęć dla uczniów klas VI, VII i VIII przeprowadzonych w naszej szkole przez pracowników Muzeum Stuthoff.

Powstanie miasta Gdyni i losy jej mieszkańców uczniowie poznali poprzez multimedialną prezentację, wystawę, katalogi oraz karty pracy. Radość z wywalczonej niepodległej Polski, okres budowy miasta, tragedia drugiej wojny światowej i lata po wyzwoleniu – wszystkie te etapy naszej historii znalazły odbicie w losach mieszkańców Gdyni.
Zadaniem domowym była odpowiedź na pytanie: A Ty? Skąd Ty jesteś?

Projekt pt. „Każdy przybył z jakiegoś miejsca – historia o budowaniu tożsamości i niepodległości” realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju i Edukacji Młodzieży oraz Muzeum Stutthof przy współpracy Muzeum Miasta Gdyni i Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim w ramach programu dotacyjnego NIEPODLEGŁA.