Szkoła Podstawowa im. 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Pogrodziu

Młodzi głosują

W październiku nasza szkoła wzięła udział w działaniach pro frekwencyjnych przed wyborami do Sejmu i Senatu. Program realizowaliśmy wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Głównym celem akcji ,,Młodzi głosują” było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym oraz przybliżenie im wartości demokratycznych i uświadomić znaczenie wyborów nie tylko parlamentarnych.

Prawybory, które odbyły się 07.10.2019 roku, organizowaliśmy w naszej szkole po raz pierwszy, w związku z czym było to dla nas wielkie wyzwanie.
     Udział w głosowaniu brali uczniowie klas od VI do VIII. Wybory przebiegły sprawnie i przysporzyły nam wielką satysfakcję, ponieważ nasi uczniowie wykazali się wielką wiedzą o otaczającym świecie.